Profesjonalne Systemy Kontroli Dostępu

Menu mobilne

61 307 00 29

Sieć LAN

Sieć LAN

Sieć LAN jest to sieć lokalna mieszcząca się na terenie jednego budynku ( domu, laboratorium ,szkoły i innych instytutów). Sieć lokalna LAN ułatwia znacząco prace w dużych firmach, gdzie wymagana jest szybka i bezpieczna wymiana danych. Umożliwia ona również współdzielenie wielu urządzeń takich jak drukarki czy skanery. Siecie te mogą być również wykorzystywane do telefonii IP oraz integracji innych systemów znajdujących się na terenie budynku takich jak telewizja przemysłowa oraz systemy alarmowe.

Sieci LAN projektowane i budowane przez nasza firmę oparte są na technologii w której głównym medium transmisyjnym jest skrętka miedziana kategorii: 5,5e,6,6+ oraz 7 , a także kable światłowodowe  jedno-modowe SM oraz wielo-modowe MM.

Systemy budowane przez naszą firmę spełniają następujące normy:
– niski koszt utrzymania i łatwa konserwacja,
– jednolity system wtyczek i przyłączy,
– wysoka gęstość upakowania w szafach krosowych,
– uniwersalny system okablowania dla sieci komputerowych oraz systemów telekomunikacyjnych,
– łatwa rozbudowa.

Topologia budowanej sieci dobierana jest na podstawie wymagań i oczekiwań klienta. Z naszego doświadczenia wynika iż najczęściej pożądaną i spełniająca wszelkie kryteria klienta jest topologia „gwiazdy”. Oparta jest ona na głównym punkcie dystrybucyjnym (rozdzielczym) i kilku lub kilkudziesięciu punktach lokalnych. Wszystkie gniazda przyłączeniowe sieci strukturalnej wykonywane są w standardzie złączy RJ45 i RJ12. Uzyskane w ten sposób zintegrowane punkty przyłączeniowe umożliwiają dostęp do wszystkich potrzebnych danych i urządzeń z każdego stanowiska pracy.

Wszystkie połączenia oraz okablowanie strukturalne projektowane jest w zgodzie z normami, a po ich wykonaniu całość jest starannie sprawdzana aby wyeliminować wszelkie usterki, oraz zapobiec słabej jakości sygnałów.

Designed by Vaco System