Profesjonalne Systemy Kontroli Dostępu

Menu mobilne

61 307 00 29

Monitoring CCTV i IP

Monitoring znajduje coraz większe zastosowanie w życiu codziennym. Każdy z nas chciałby być bezpieczny a w razie wypadków, kradzieży, włamań mieć materiał dowodowy, który ułatwi pracę odpowiednich służb interwencyjnych. W dzisiejszych czasach w miarę rozwoju technologii systemy telewizji przemysłowej stając się coraz bardziej dostępne na rynku a w odniesieniu do ceny są dostępne dla naszych kieszeni.

W ostatnich latach system telewizji przemysłowej przeszedł rekonesans rozszerzając pojęcie monitoringu na kilka gałęzi.

Jeszcze nie tak dawno pozwolenie sobie na system monitoringu w oparciu o kamery kolorowe kojarzył się z wysokimi kosztami . Dziś systemy monitoringu opierają się o nowe technologie głownie wykorzystując technikę cyfrową poprzez zastosowanie technologii IP oraz kamer mega pikselowych. Systemy te umożliwiają precyzyjne określenie a nawet śledzenie obiektów poprzez zastosowanie w pełni zautomatyzowanych mechanizmów monitoringu. Nie oznacza to jednak że systemy analogowe są przestarzałe. Jak już wyżej wspomnieliśmy system monitoringu posiada kilka gałęzi, które są cały czas rozwijane. W zależności od potrzeb i wielkości instalacji monitoringu wykorzystuje się różne rozwiązania.

Systemy analogowe wykorzystywane głownie w małych przedsiębiorstwach i prywatnych posiadłościach mają na celu objęcie monitoringiem wrażliwych punktów oraz swego rodzaju zabezpieczenie przed chęcią wtargnięcia osób trzecich. Ciągły rozwój tych technologii pozwala na osiąganie bardzo dobrych jakości obrazu, który rejestrowany jest za pomocą rejestratorów lub komputerów na dyskach twardych, przez co mamy w każdej chwili dostęp do nagranych zdarzeń.

Wykorzystując możliwość współpracy systemów monitoringu z systemami alarmowymi, kontroli dostępu mamy pełną kontrolę nad obiektem i w każdej chwili możemy odtworzyć nagrania z dowolnego czasu wstecz.
Systemy cyfrowe są wykorzystywane głownie w dużych obiektach gdzie dodatkowo wyznaczona jest osoba zajmująca się systemem. Z racji dość dużych obszarów objętych nadzorem konieczne jest zastosowanie kamer cyfrowych oraz rozbudowanych systemów monitoringu, które umożliwią nam dokładną rejestrację zdarzeń nawet z możliwością śledzenia wskazanych obiektów oraz robienia im zdjęć.

Systemy cyfrowe oparte są o rozwiązania IP, kamery mega pikselowe, oraz kamery obrotowe. Dzięki takim zastosowaniom zmniejszamy ilość zainstalowanych urządzeń a mimo to mamy pełną kontrolę nad zdarzeniami w naszej firmie.
Systemy te mimo dość wysokich kosztów robią się coraz bardziej powszechne i są również zakładane przez małe firm

W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt a nasi specjaliści przyjadą na prezentacje na której określą indywidualnie w trakcie rozmów jaki system Państwo potrzebują oraz przestawią stosowną kalkulacje cenową.

Designed by Vaco System