Profesjonalne Systemy Kontroli Dostępu

Menu mobilne

61 307 00 29

Instalacje elektryczne

Obecnie budowane budynki wyposażane są w szereg instalacji, których zadaniem polega na podnoszeniu komfortu życia użytkowania. Dziś nikt nie wyobraża sobie zakupu domu lub mieszkania, które nie posiada instalacji elektrycznej. Po za podstawową instalacją dostarczającą energie do naszych odbiorników warto przy budowie domu pomyśleć o innych urządzeniach np. dzwonek, domofon lub wideo domofon. Im więcej uda nam się przewidzieć tym mniej kłopotów będziemy mieli przy eksploatacji i ewentualnej rozbudowie naszej instalacji elektrycznej. Pozwoli to również uniknąć przykrej sytuacji kiedy trzeba kuć bruzdy w ścianach, aby zamaskować przewody od nowych urządzeń lub ponownie rozkopywać piękny ogródek w celu położenia przewodu.

Podczas realizacji instalacji warto przewidzieć:

 • urządzenia użytku codziennego – pralka, piec, zmywarka, oświetlenie, gniazdka do urządzeń przenośnych, komputer itd. (każdy z tych urządzeń wymaga zachowania innych parametrów montowanej instalacji oraz zastosowania innego zabezpieczenia, nie istnieje jedno rozwianie, które sprawdzało by się we wszystkich przypadkach);
 • instalacje internetowa;
 • instalacje telewizyjną;
 • instalacje telefoniczną;
 • instalacje systemu alarmowego;
 • instalacje automatyki do bramy;
 • instalacje dzwonka, domofonu lub wideo domofonu na furtce;
 • instalacje elektrozaczepu w celu zdalnego odblokowywani furtki;
 • sterowanie roletami okiennymi;
 • instalacje monitoringu;
 • instalacja inteligentnego budynku;

Nie wszystkie instalacje musza być od razu wykorzystywane. Analiza co będzie nam potrzebne w przyszłości pozwoli na unikniecie niszczenie już zaaranżowanego mieszkania. Należy, także pamiętać że energia elektryczna oprócz tego, że ułatwia nam życie jest bardzo niebezpieczna. Źle zrealizowana instalacja może być powodem uszkodzenia odbiorników, pożaru lub poraąenia prądem prowadzącego do śmierci.

Często kierując się chęcią oszczędności, realizacje instalacja przekazywana jest osobą nie posiadającym żadnych kwalifikacji ani doświadczenia. W takiej sytuacji warto pomyśleć czy dzisiaj zaoszczędzone kilkaset złotych, za kilka lat nie będzie kosztowało nas utratę domu lub zdrowia członka rodziny. Na dodatek ubezpieczyciel oświadczy nam, iż nie dostaniemy ani złotówki, ponieważ jego biegły sądowy udowodni, że to wina źle zrealizowanej instalacji elektrycznej.

Nasza firma od lat zajmuje się realizacja wszelkich instalacji elektrycznych, dzięki bardzo szerokiemu zakresowi działalności jesteśmy w stanie przeanalizować sytuacje klienta oraz udzielić mu profesjonalnej porady. Dodatkowo przy zakupie urządzeń w naszej firmie mogą Państwo liczyć na DUŻE RABATY.

Designed by Vaco System