Profesjonalne Systemy Kontroli Dostępu

Menu mobilne

61 307 00 29

Inteligentne budynki

Czym są Inteligentne Budynki?

Instalacje inteligentne są to systemy podnoszące komfort użytkowania obiektu. Pozwalają one w prosty sposób na sterownia dowolnym obornikiem w budynku. Proces sterownia może odbywa się automatycznie (zgodnie z wcześniej zaprogramowanym harmonogramem ), za pomocą pilota lub panelu sterującego.

Systemy te spotykamy w prestiżowych obiektach takich jak:

 • Biurowce;
 • Sale konferencyjne;
 • Apartamenty Hotelowe;
 • Luksusowe Domy;
 • itp.

Ze względu na nieustannie poszerzające się ich możliwości mogą sterować dowolnym odbiornikiem w domu lub biurze.

Co daje nam wykorzystanie Instalacji Inteligentnego Budynku?

Zamontowanie Instalacji Inteligentnego Budynku pozwala na:

podniesienie prestiżu obiektu
podniesienie komfortu użytkowania:

 • sterowanie za pomocą telefonu (z dowolnego miejsca na świecie), pilota lub panelu;
 • regulacja natężenia oświetlenia;
 • tworzenie scen świetlnych;

zmniejszenie ilości obowiązków;

 • sterowanie dowolnym odbiornikiem (rolety okienne, bramy, nawadnianie ogrodu itp.);

podniesienie poziomu bezpieczeństwa:

 • symulowanie obecności;
 • kontrola systemów alarmowych;
 • analiza powietrza;

oszczędności energii, przez:

 • wyłączanie ogrzewania lub obniżanie temperatury podczas naszej nieobecności;
 • odcinanie zasilania od wszystkich niepotrzebnych odbiorników podczas naszego wyjazdu.

Jak działa Instalacja Inteligentnego Budynku ?

W celu powierzchownego zobrazowania możliwości tych systemów pozwolę sobie przytoczyć przykład inteligentnego budynku, którym może być dom jednorodzinny. Dzięki temu systemowi dom staje się naszym przyjacielem. Gdy rano wstajemy do pracy system otwiera rolety wpuszczając do sypialni promienie słoneczne, podnosi temperaturę w łazience oraz sypialni. Gdy idziemy do kuchni czeka tam na nas świeżo zaparzona kawa. W przypadku zimy Budynek odpowiednio wcześniej steruje systemem odmrażania wjazdu i schodów. Dziki temu nie ma ryzyka poślizgnięcia się na chodach. Nie musimy także wcześniej wstawać by odśnieżyć wjazd do garażu. Po opuszczeniu domu System automatycznie zamyka drzwi, rolety oraz bramy, uzbraja alarm odcina zasilanie co zabezpiecz nas przed pożarem w przypadku pozostawionego włączonego żelazka. Gdy wracamy po pracy brama i garaż otwierają się automatycznie po zaparkowaniu wszystkie bramy zostają zamknięte. Właściwość ta jest szczególnie istotna w okresie wiosennych i jesiennych deszczy. Budynek automatycznie po naszym powrocie otwiera wszystkie rolety rozbraja, alarm oraz odpowiednio wcześniej włącza ogrzewanie, podnosząc temperaturę do określonego poziomu. W czasie wieczornego seansu filmowego możemy dowolnie sterować natężeniem oświetlenia lub wprowadzać nastrój tworząc dowolne sceny świetlne. Gdy kończy się dzień i przychodzi pora sen System czuwa nad naszym bezpieczeństwem monitorując obszar do o koła budynku za pomocą czujników kontrolując skład powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych (wykrywa awarie instalacji gazowych oraz ogrzewania). Dodatkowo podczas naszej wyjazdu Inteligentny Budynek symuluje naszą obecność otwierając rolety, włączając odpowiednie konfiguracje świateł itp. Może on także sterować nawadnianiem chroniąc nasz ogród.

Po za wyżej wymienionymi istnieje cały szereg funkcji jakie może pełnić Instalacje Inteligentnych Budynków.

Jeżeli interesują Państwa inne możliwości proszę o kontakt postaramy się wyczerpująco okrelić jaki system był by najbardziej optymalny. Możliwe jest także uzyskanie darmowej wyceny.

Designed by Vaco System